Kako napraviti ukrasnu kuću od papira

Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387910

Ovi papirnati ukrasi za kuću bili su lijep mali blagdanski zanat dok je snijeg prekrivao naše susjedstvo prošlog vikenda. Jednostavne, ali elegantne, ove male kućice od papira lijepe su na božićnom drvcu.

Naši papirnati ukrasi za kuću bili su vrlo jednostavni, ali mogli su se i dotjerati i ukrasiti blistavim bijelim snijegom ili šarenim krovom. Ovi ukrasi za drvce mogli bi izgledati kao vaš dom iz djetinjstva ili kao vaša kuća iz snova! Mogućnosti su neograničene.

Kako napraviti ukrase za kucu od papira354878754353438791913

Pribor za papirnate kućne ukrase

Evo zaliha koje smo koristili za naše ukrase za kuću od papira:

  • Bijeli karton
  • Olovka
  • Ravnalo
  • Nož za zanatstvo
  • Daska za rezanje
  • Ljepilo
  • Ukosnice za rublje ili male kopče za vezivanje
  • Nit

Skupite svoje zalihe prije početka ovog projekta.

Kako napraviti ukrase za kucu od papira354878754353438791912

Kako napraviti ukrase za kuću od papira

Evo koraka koje smo poduzeli za izradu ovih papirnatih ukrasa za božićno drvce:

  1. Skicirajte predložak ili upotrijebite unaprijed izrađeni predložak (pogledajte veze ranije u ovom članku). Vaša kuća od papira trebat će 4 zida, plus krov i eventualno postolje, ako volite. Napravili smo dimenzije visine i širine oko 2″ sa svih strana. To ga je učinilo prilično jednostavnim. Pogledajte fotografije u nastavku. Koristite ravnalo! Također mi je bilo od pomoći staviti F na prednji zid kuće i B na stražnji zid. Ali to sam samo ja.
  2. Upotrijebite zanatski nož da izrežite oblik koji ste nacrtali (ili oblik na unaprijed napravljenom predlošku).
  3. Izrežite neke zabavne značajke poput prozora i vrata. Ja svoje režem slobodnom rukom, tako da su malo koso. Meh. Mislim da bi papirnati kućni ukrasi trebali imati malo karaktera 🙂
  4. Savijte papir na svim točkama pregiba kako biste unaprijed presavili oblik kućice.
  5. Zalijepite kuću zajedno. Otkrio sam da je ovo najbolje funkcioniralo u koracima. Zalijepila bih jedan papirnati jezičak, zatim ga pričvrstila štipaljkama i ostavila da se malo osuši. Onda kad se ta veza dobro držala, zalijepio bih sljedeću. Ovo mi je najbolje uspjelo.
  6. Na kraju sam provukao komad konca kroz vrh krova kako bih napravio petlju za vješanje. Za to možete koristiti bilo koju vrstu lijepog niza.

Tako smo napravili ove DIY ukrase za kuću od papira!

Ako ovaj zanat prođe loše, uvijek možete kupiti ručno izrađene ukrase za stablo od papira na Etsyju ( kao ovaj od Tree Town Papera ). Uvijek me uvjerava da mogu pronaći lijepu verziju na Etsyju ako je moja vlastita promašaj lol!

Kako napraviti ukrase za kucu od papira354878754353438791911
Kako napraviti ukrase za kucu od papira354878754353438791910
Kako napraviti ukrase za kucu od papira35487875435343879199
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387918
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387917
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387916
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387915
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387914
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387913
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387912
Kako napraviti ukrase za kucu od papira3548787543534387911

Ukoliko vam se sviđa podijelite ovaj članak! Značilo bi nam mnogo :)

error: Zaštita sadržaja by Linkram Digital!